průvodce Aleš
České Švýcarsko, Krásná Lípa
+420 736 224 222
info@bohemian-switzerland.cz

Překlad

EnglishČeštinaDeutschPolskiРусский한국어

Prohlídky s průvodcem - apartmány - místní informace

Cestování do Českého Švýcarska z Prahy

Jak se dostat do Národního parku České Švýcarsko z Prahy?

download mapa zdarma pro cestující s úvody (doprava, atrakce, restaurace,... ) v angličtině vyroben Guide Ales.

  1. Rychle a levně - vlakem - nejlepší způsob,
    Jízdenka na vlak můžete pomocí on-line na Česká železniční systémhttp://www.cd.cz/en  nebo v hotovosti pole v každém velkém nádraží (Praha hlavní nádraží), Poznámka:  vlak jízdenka platí 24 hodiny, si můžete koupit také vrátit jednu nebo levnou skupinovou jízdenku

Nejrychlejší vlaky typu EC (z Prahy do Německa, Vetšinou do města Drážďany, nebo Berlin nebo Hamburg) dostat se ven z vlaku v městečku Děčín. Nebo chcete-li navštívit Saské Švýcarsko vystoupit do města Bad Schandau.

Dalším krokem od centra Děčína.

A) autobusem -Přímo v přední části hlavního vlakového nádraží v Děčíně (autobusová zastávka se nachází 30m právo), trvatautobusem číslo 434, direction village Mezná (nebo v průběhu letní sezóny také směr městoKrásná Lípa, Centrum Národního parku ). Autobus 434 vás zavede 20 minuty a můžete vystoupitvesnice Hřensko (autobusová zastávka Pravčická: a pak 1 hodinu až chůzePravčická brána nebo Autobus hotel Klepac 30 min chůzeEdmunds soutěsky - loď) .

Nebo se můžete připojit také autobus číslo 436, který vás vezme 30 minut do vesniceJetřichovice (útulnýviews Jetřichovice).

bohužel, bus se nebude příliš často, speciálně během mimo sezónu. obecně každý 2 hodiny. Dívej se v rozvrhu.

B) vlakem - Můžete získat na směru jízdy vlaku cestující do města Bad Schandau a vystupte vesnice Schöna (Německo) a využít přeshraniční trajektu Schöna (OF) - Hřensko (CZ). Ferry se chystá celý rok každý 10 minuta. Podrobnosti o tomto okruhu lze nalézt na adrese: http://www.euroregion-elbe-labe.eu/

Ve středu národního parku, město Krásná Lípa můžete také navštívit vlakem z Děčína. Vlak jede každou hodinu.

C) Taxi - Můžete si také vzít taxi. Bude cena 500Kč do 1000 Kč.

D) Přeprava s místním průvodcem, Konečně, můžete mě kontaktovat, místní průvodce Ales a než jsem pomůže s dopravou z nádraží Děčína do Národního parku České Švýcarsko dle mého auta a organizovat prohlídky pro vás. Více detailůtady.

Z Německa (Drážďany, Berlín), můžete použít stejnou metodu najít transport do Národního parku České Švýcarsko

2. Možný autobusem z Prahy? spíše NE:(

Přímá autobusová linka z Prahy (nebo jiné velké české město) Národní park ještě neexistuje.

Pokud dáváte přednost autobusovou dopravu. Budete muset jet autobusem nedaleko města: Děčín,  Rumburk, Varnsdorf nebo Nový Bor a pak používat další autobusové linky směřující Krasna Lipa, Jetřichovice a Hřensko. Více a autobusové harmonogram nahttp://jizdnirady.idnes.cz/

3. Moľnost na kole

Použít vlak pro přepravu z Prahy do Děčína a půjčit kolo v Děčíně (5 min chůze od vlakového nádraží je obchod Activepoint).

4.  Moľnost vlastním autem

Z Prahy používání Dálnice číslo D8 direction Ústí nad Labem and Dresden. Turn off from highway in Ustí nad Labem and continue direction town Děčín and Hřensko. In village Hřensko or Mezni Louka, existuje spousta parkovacích míst. Obvykle stojí 120CZK za den. (Pozor: Během letní sezóny jsou parkovací místo dost plný od 10 až do 2pm). Ne parkování mimo oficiální parkoviště, tam je místní policie a dát pokutu. Tady je bez mapa Národního parku patří parkovací místo.


zveřejněn na: 21.11.2019  -  podán v rámci: Blog